درب ضد سرقت ترک چه ویژگی هایی دارد؟


درب ضد سرقت ترک چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از انواع درب ضد سرقت‌ در فروشگاه های ایران درب ضد سرقت ترک بوده است. اما بایستی بدانید این درب ها به دلیل قیمت بالا دیگر مثل سابق ارزش خرید‌ ندارند. شما قادر خواهید بود به‌ازای درب های ترک از درب های ایرانی استفاده نمایید. درب ضد سرقت ایرانی دارای کیفیتی مشابه درب های ترک‌ بوده اند ولی با قیمتی‌ مناسب تر .

مدل های درب ضد سرقت ترک‌

درب ضد سرقت‌ ترک‌ به دو گروه تقسیم می شوند :

درب ضد سرقت یکرو فلز مدل 10مدل منبت گلدار دو قاب کد 41310
درب ضد سرقت یکرو فلز مدل ۱۰مدل منبت گلدار دو قاب کد ۴۱۳۱۰

 ترک‌ وارداتی

درب ضد سرقت یکرو فلز مدل 3 مدل دو قاب شطرنجی کد 41303
درب ضد سرقت یکرو فلز مدل ۳ مدل دو قاب شطرنجی کد ۴۱۳۰۳

 تولید خود ایران

درب ضد سرقت طرح دار قهوه ای
درب ضد سرقت طرح دار قهوه ای

درب های تولید‌ داخل و وارداتی از نظر‌ کیفیت برابر هستند و این درب ها در مقابل عوامل ذکر‌ شده دوام یکسان دارند .

بازشوی مفید دربهای ضد سرقت‌ ترک در حدود ۱۰۰ سانتی متر‌ میباشد و استاندارد‌ سایز چارچوب‌ درب های ضد سرقت ترک‌ ۱۱۵ در ۲۱۵ سانتی متر است. و صفحه فولادی داخل درب های ترک هم در بازه ۰/۹ تا ۵/۱ میلیمتر‌ است . لولاهای درب های ضد سرقت‌ ترک از جانب داخل‌ قابل دید بوده و کاملا امکان تشخیص‌ می باشند. و در چارچوب درب ضد سرقت ترک‌ اختلاف‌ قابل مشاهده ای بین سطوح بیرونی و لنگه درب قابل مشاهده‌ می شود. درب ضد سرقت‌ ترک‌ معمولا با دو دسته روکش ام دی اف و پی وی سی در بازار موجود است. درب ضد سرقت مرغوب بازدارنده و عایق صدا و حرارت‌ می باشند. این درب ها در مقابل فشار استوار اند و همینطور بازدارنده رطوبت نیز هستند. در مقابل وقوع حوادث‌ غیرقابل پیش‌ بینی‌ همچون زمین‌لرزه و حریق ، مقاوم می باشند. انواعی از این درب ها که از پشم سنگ نسوز در ساخت‌ آن ها استفاده می شود.

درب ضد سرقت ترک اصل:

پی وی سی سوپر مربع هلال 03
پی وی سی سوپر مربع هلال ۰۳

این نوع درب ضد سرقت به درب هایی گفته میشود که از کشور ترکیه وارد می‌شود‌ و در بازار با دو اسم پک کامل وارداتی ترک‌ و درب های مونتاژ‌ ترکیه به فروش می رسند .

بهتر است بدانید که عنوان درب ضد سرقت‌ ترک مونتاژ یک شیطنت بازاریابی برای فروش تولیدات ضد سرقت ایرانی از سوی بعضی از تولید‌ کنندگان می باشد، زیرا اجزای‌ مورد نیاز‌ ساخت درب می تواند وارداتی باشد و این به معنای مونتاژ‌ یا همان سوار کردن نبوده و اصولا مونتاژ‌ در این حرفه معنی نخواهد داشت .

ترکیه در ساختن درب ضد سرقت‌ از ایران پیشرفته تر بوده است. ولی در سال های اخیر تولید‌ کنندگان ایرانی پیشرفت‌ بسیاری‌ در این اساس داشته اند. به هر حال قیمت‌ کف درب های مونتاژ‌ ترک به همراه روکوب و پشت کوب‌ همیشه بالاتر‌ از‌ درب ضد سرقت‌ ترک‌ اصل بوده است.


چگونه باید درب ضد سرقت ترک اصل را شناسایی کرد؟

همیشه این پرسش به عنوان یک سوال اساسی در بین متقاضیان درب ضد سرقت‌ وجود خواهد داشت که چگونه می شود درب ضد سرقت ترک‌ اصل را شناسایی نمود؟

احتمالا ده سال پیش‌ جواب به این سوال بسیار‌ ساده بود‌. برای‌ اینکه اختلاف هایی از جمله تکنولوژی تولید‌ نوع‌ متریال، بسته‌بندی‌ و یراق آلات‌ درب ترک با درب ایرانی به آسانی قابل تشخیص بود‌. اما امروزه به علت کاهش فاصله علم‌ و تکنولوژی در خلق درب و حتی متریال به کار‌ رفته در آن جواب به این سوال خیلی سخت می باشد‌. در واقع در بعضی از موارد به علت تفاوت های تولید بین‌ منطقه ترکیه و ایران اختلاف هایی درساختار درب ضد سرقت‌ ترک و ایرانی وجود دارد. (البته ممکن است تفاوت چندانی در وضعیت کیفی نهایی نباشد).

متاسفانه در زمان حال هم این باور غلط در بعضی از خریداران ارجمند وجود خواهد داشت که جنس خارجی‌ همیشه از نمونه ایرانی بهتر‌ می باشد. از این رو بعضی از تولید‌ کنندگان درب های ضد سرقت‌ در ایران مجبور می شوند و برای فروش بیشتر ، نمونه‌ بدلی درب ضد سرقت ترک‌ را وارد فروشگاه ها نمایند. جالب‌ این است که این درب ها به قدری‌ خوب هستند‌ که حتی کارشناسان خبره هم در شناخت ترک یا ایرانی بودن این درب ها نا توان خواهند بود.

درب ضد سرقت مدرن
درب ضد سرقت مدرن

برای‌ چه باید در خرید درب ضد سرقت ترک‌ دقت‌ کنیم؟

درب های ترک‌ در بازار‌ ایران به عنوان کامل ترین درب های ضد سرقت‌ مشهور هستند و مشتریان‌ فراوانی دارند که به دنبال خرید این کالاها هستند‌. از این رو متاسفانه‌ فروشگاه‌های‌ زیادی جنس هایی با ظاهر شیک ایرانی و گاه چینی را به عنوان نمونه های ترک‌ شرح کرده و خریداران بدون آگاهی را فریب‌ می دهند. از این رو توجه به خصوصیت های درب های ضد سرقت‌ ترکیه ای می تواند کمک‌ زیادی‌ به خرید درست‌ نماید.

درب ضد سرقت لوکس - سه قاب مربع (2)
درب ضد سرقت لوکس – سه قاب مربع (۲)

مشخصات فنی درب ضد سرقت‌ ترکیه ای


درب های ضد سرقت‌ ترک ۴ لولا‌ دارند که قابل تنظیم هستند. بر روی این درب ها چشمی نصب‌ شده است و علاوه‌ بر دستگیره های زیبایشان قفل شب بند‌ هم دارند. به صورت رایج کامپیوتر قفل محصولات‌ ترکیه چنین بوده است که با چرخش‌ کلید در قفل ، هشت زبانه به شکل همزمان و از دو جهت گوناگون وارد چارچوب در می گردند. معمولا به همراه هر یک از این در‌ب ها‌ ۸ کلید کامپیوتری تحویل‌ داده می‌شود‌ که سه تا از آن ها عنوان کلید‌ کارگری‌ دارند. استفاده از کلید‌ کارگری مربوط به زمان ساخت و ساز است و ۵ کلید‌ دیگر هم به عنوان کلید‌های‌ حقیقی این درب ها شناخته‌ می شوند‌.

دیگر مشخصات فنی درب ضد سرقت ترک

 • بیشتر درب ضد سرقت ترک به صورت ام دی اف با روکش چوب هستند اما در انواع PVC و کامپوزیت هم در بازار وجود دارند.
 • درب ضد سرقت ترک دارای ۴ لولا است که امکان رگلاژ کردن آن وجود دارد.
 • ابعاد و اندازه این درب های ضد سرقت به صورتی است که به در حالت تک لنگه ۱۱۰ در ۲۱۰سانتی متر بوده و در حالت دو لنگه ۱۸۰ در ۲۱۷ سانتی متر است.
 • قطر لنگه درب ۷ سانتی متر بوده و دارای قفل‌های ۱۴ زبانه مولتی لاک است.
 • ابعاد درب ضد سرقت ترک، به صورت استاندارد پشت تا پشت چهارچوب، ۲۱۰ در ۱۱۳ سانتی متر است و بعد از نصب کاور پشت تا پشت ۲۱۲ در ۱۱۶ سانتی متر می‌شود.
 • از نوار دزدگیر در دور تا دور لنگه یا چهارچوب برای عایق صدا و گرد و غبار استفاده می‌شود.

درب خان

ساختار درب ضد سرقت ترک:

درب ضد سرقت مدل ۶۰۲ مدل ترمو شیشه کد ۸۱۶۰۲
درب ضد سرقت مدل ۶۰۲ مدل ترمو شیشه کد ۸۱۶۰۲

چارچوب درب ضد سرقت ترک:

چارچوب درب های ترک ضخامتی ۱۷ سانتی دارند. لنگه‌ درب هم حدود ۹۰ میلیمتر ضخامت‌ خواهد داشت. پاشنه این در‌ب ها‌ از جنس صفحه استیل ضد زنگ است.

درب ضد سرقت مدل ۶۰۵ مدل ترمو شیشه طرحدار کد ۸۱۶۰۵
درب ضد سرقت مدل ۶۰۵ مدل ترمو شیشه طرحدار کد ۸۱۶۰۵

لولا‌

لولا‌های‌ این درب ها کاملا از روبرو‌ قابل‌ دیدن است و مثل مدل های چینی پنهان نیستند. درب ضد سرقت ترک نسبت به درب ضد سرقت ایرانط و درب ضد سرقت چینی دارای ویژگی‌های بهتر و باکیفیت‌تری است. این درب‌ها دارای چهار عدد لولا هستند و از قابلیت رگلاژ نیز برخوردار می‌باشند. این لولاها نسبت به لولاهای درب‌ ضد سرقت چینی قطورتر، مستحکم‌تر و باکیفیت‌تر هستند.

درب لوکس تک ستون کرکره
درب لوکس تک ستون کرکره

عایق:

درب‌های ضد سرقت ترک عایق صدا، رطوبت و حرارت هستند و در برابر فشار و برش مقاوم هستند. این درب‌ها هنگام زلزله و آتش‌سوزی مستحکم بوده و دارای اسکلت فلزی مستحکم و دو لایه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت ۱٫۵ میلی‌متر با رنگ و طرح چوب طبیعی هستند که بین آنها لایه پلی‌اورتان فشرده تزریق شده است.

درب ضد سرقت لامینوکس - کد 140 (1)
درب ضد سرقت لامینوکس – کد ۱۴۰ (۱)
درب ضد سرقت مدل ۶۰۲ مدل ترمو شیشه کد ۸۱۶۰۲
درب ضد سرقت مدل ۶۰۲ مدل ترمو شیشه کد ۸۱۶۰۲
درب ضد سرقت مدل ۶۰۵ مدل ترمو شیشه طرحدار کد ۸۱۶۰۵
درب ضد سرقت مدل ۶۰۵ مدل ترمو شیشه طرحدار کد ۸۱۶۰۵

بنابراین، ویژگی‌های اصلی یک درب ضد سرقت ترک اصل را می‌توان به این صورت نام برد:

 • کیفیت بسیار بالای متریال مورد استفاده
 • کیفیت بالای ساخت درب و چهارچوب
 • ابعاد استاندارد درب و چهار چوب
 • استفاده از ۴ عدد لولا
 • استفاده از فلز سرتاسری میان دو رویه درب
 • استفاده از یراق‌آلات باکیفیت ترک
 • قفل شب بند و روز بند
 • دارای چشمی مناسب
 • دارای دو قفل جداگانه
 • دارای کلید کارگری و کلیدهای کامپیوتری قفل
 • روکش MDF یا PVC یا چوب طبیعی
 • عایق صدا، رطوبت، گرما و سرما
 • دارای مقاومت بالا در برابر آتش سوزی، زلزله و تخریب
 • مقاوم در برابر برش، فشار و استفاده از دیلم

قیمت‌ درب ضد سرقت‌ ترک‌

در سال‌های گذشته یکی از تجهیزات‌ ساختمانی که استفاده از آن‌ها بیشتر شده، درب ضد سرقت‌ است .انتخاب یک درب ضد سرقت‌ مناسب شاید‌ در نگاه یکم به دلیل‌ تنوع این محصول در بازار‌ و تشابه های سطحی بسیار زیاد‌ آن ها (خصوصا میان نمونه‌های‌ ترکیه ای و ایرانی) کار‌ سختی به نظر برسد.

نکته‌ای که بایستی مورد توجه داشت این است‌ که درب ضد سرقت ایرانی و ترک‌ از نظر‌ ظاهری‌ مشابه یکدیگرند. در واقع‌ تولید‌ کننده‌های ایرانی از روی مدل های ترک ، اقدام‌ به ایجاد درب ضد سرقت نموده‌اند. درب‌های ایرانی از کیفیت خوبی برخوردارند با این اختلاف که قیمت‌ کمتری نسبت به درب‌های ترک‌ دارند.پ

-خرید درب ضد سرقت ترک

درب ضد سرقت لامینوکس مدل 116 کد 45116
درب ضد سرقت لامینوکس مدل ۱۱۶ کد ۴۵۱۱۶

سوالات متداول

درب های ترک به چند شکل است؟

۱-ترک وارداتی ۲-تولید داخل ایران.

لولای درب ضد سرقت ترک به چه صورت است؟

لولاهای درب های ضد سرقت‌ ترک از جانب داخل‌ قابل دید بوده و کاملا امکان تشخیص‌ می باشند. و در چارچوب درب ضد سرقت ترک‌ اختلاف‌ قابل مشاهده ای بین سطوح بیرونی و لنگه درب قابل مشاهده‌ می شود. درب ضد سرقت‌ ترک‌ معمولا با دو دسته روکش ام دی اف و پی وی سی در بازار موجود است.

چگونه می شود درب ضد سرقت ترک‌ اصل را شناسایی نمود؟

احتمالا ده سال پیش‌ جواب به این سوال بسیار‌ ساده بود‌. برای‌ اینکه اختلاف هایی از جمله تکنولوژی تولید‌ نوع‌ متریال، بسته‌بندی‌ و یراق آلات‌ درب ترک با درب ایرانی به آسانی قابل تشخیص بود‌.
اما امروزه به علت کاهش فاصله علم‌ و تکنولوژی در خلق درب و حتی متریال به کار‌ رفته در آن جواب به این سوال خیلی سخت می باشد‌. در واقع در بعضی از موارد به علت تفاوت های تولید بین‌ منطقه ترکیه و ایران اختلاف هایی درساختار درب ضد سرقت‌ ترک و ایرانی وجود دارد. (البته ممکن است تفاوت چندانی در وضعیت کیفی نهایی نباشد). 

برای‌ چه باید در خرید درب ضد سرقت ترک‌ دقت‌ کنیم؟

درب های ترک‌ در بازار‌ ایران به عنوان کامل ترین درب های ضد سرقت‌ مشهور هستند و مشتریان‌ فراوانی دارند که به دنبال خرید این کالاها هستند‌. از این رو متاسفانه‌ فروشگاه‌های‌ زیادی جنس هایی با ظاهر شیک ایرانی و گاه چینی را به عنوان نمونه های ترک‌ شرح کرده و خریداران بدون آگاهی را فریب‌ می دهند. از این رو توجه به خصوصیت های درب های ضد سرقت‌ ترکیه ای می تواند کمک‌ زیادی‌ به خرید درست‌ نماید.

قفل درب ضد سرقت ترک به چه شکل است؟

به صورت رایج کامپیوتر قفل محصولات‌ ترکیه چنین بوده است که با چرخش‌ کلید در قفل ، هشت زبانه به شکل همزمان و از دو جهت گوناگون وارد چارچوب در می گردند.
معمولا به همراه هر یک از این در‌ب ها‌ ۸ کلید کامپیوتری تحویل‌ داده می‌شود‌ که سه تا از آن ها عنوان کلید‌ کارگری‌ دارند. استفاده از کلید‌ کارگری مربوط به زمان ساخت و ساز است و ۵ کلید‌ دیگر هم به عنوان کلید‌های‌ حقیقی این درب ها شناخته‌ می شوند‌.

ضخامت چارچوب این درب ها چقدر است؟

ارچوب دربهای ترک ضخامتی ۱۷ سانتی دارند. لنگه‌ درب هم حدود ۹۰ میلیمتر ضخامت‌ خواهد داشت.

قطر و نوع ورقه های درب ضد سرقت ترک چه شکلی است؟

ادی ، دو صفحه فولادی در درون خود دارند که استحکام آن ها را بیشتر‌ از قبل می سازد. پل‌های‌ استحکام‌ دهنده یا همان پروفیل های نگاه‌ دارنده‌ صفحه فولادی هم در این درب ها بسیار بادوام و قابل اطمینان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *