درب های ضد سرقت فلزی چه ویژگی هایی دارد؟

درب های ضد سرقت‌ که چند وقتی است در کشور‌ ما گسترش پیدا‌ کرده است و توجه‌ پیمانکاران زیادی را به خود‌ جلب کرده و نقش‌ بسیار پر اهمیت در امنیت و آرامش اعضای خانه دارند. بهره برداری از طراحی های شیک و جدید بر روی این مدل درب‌ ضد سرقت هم می تواند نقش به سزایی را در شیک تر ساختن منزل شما نیز داشته باشند. مسئله مهمی که ممکن است‌ ذهن شما را درگیر سازد این است که، درب های ضد سرقت فلزی بهتر است یا چوبی؟ استفاده از این جنس‌ها در اندازه امنیت‌ درب‌های ضد سرقت‌ چه نقشی خواهد داشت؟ بهترین جنس درب ضد سرقت‌ چیست؟ همین گونه جنس درب ضد سرقت ، در قیمت درب های ضد سرقت فلزی هم اثر گذاری زیادی دارد.

درب ضد سرقت یکرو فلز مدل 3 مدل دو قاب شطرنجی کد 41303

درب ضد سرقت یکرو فلز مدل 3 مدل دو قاب شطرنجی کد 41303

درب های ضد سرقت فلزی

در ساختن درب های ضد سرقت‌ از استراکچر و قفل های امنیتی‌ ای بهره برداری می گردد که ایمنی آن را در مقابل به درب های عادی بیشتر می کند. این درب ها از روکش های متفاوتی برخوردار هستند‌ و به اضافه ظاهر زیبا و ویژه ای دارند. از آن جا که زیاد ترین تنوع درب های ضد سرقت‌ در درب هایی است که از ام دی اف ساخته شده‌ اند و روکش چوبی دارند. این نوع‌ درب ها بیشتر‌ برای آپارتمان‌ها‌ و یا محیط های سر بسته و داخل ساختمان‌ بکارگیری می شود.

رویه ۹۵ درصد درب های ضد سرقت از جنس ام دی اف با روکش چوب‌ و یا روکش های مصنوعی از قبیل لامینوکس یا پی وی سی است. ولی در برابر نور آفتاب و باران بسیار تند حالت‌ اصلی خود‌ را از دست می دهند. نور آفتاب به شدت رنگ را پریده می کند و باران و آب سبب تورم‌ روکش می شوند. در نهایت برای حل این مشکل باید از نوع های دیگر درب ضد سرقت استفاده گردد. درب های ضد سرقت‌ فلزی برای حل این مشکل در بازار آماده می باشند.

درب ضد سرقت یکرو فلز مدل مدل 8 مدل دو قاب لوزی کد 41308
istockphoto 186815455 612x612 1
درب های ضد سرقت فلزی

درب های ضدسرقت فلزی در کدام‌ محل ها بکارگیری می‌شود‌؟

این نوع درب های ضد سرقت‌ فلزی (رویه‌ فلز) ، از مدل درب هایی است که تقاضای زیادی‌ در شمال و جنوب ایران و به عنوان مدل درب ضد سرقت ویلایی دارا است. و مورد دیگر این که جهت استفاده به عنوان درب ورودی اصلی‌ ساختمان که در معرض آفتاب و آب قرار می گیرد‌.

ویژگی درب های ضد سرقت فلزی

 • این درب ضد سخت نکشن می باشد و ما این یقین را به شما می دهیم کسی نمی تواند قفل‌ این درب ها را بشکند و یا وارد آن شود .
 • سیستم‌ قفل‌ خودکار درب های ضد سرقت‌، در این درب های به این شکل است که اگر شخصی‌ فراموش کند‌ درب را قفل‌ نماید، بلافاصله درب قفل‌ می گردد.
 • برای باز کردن درب های ضد سرقت‌ فلزی حتما نیاز است که کلید اصلی درب ضد سرقت باشد‌
 • توانایی نصب‌ انواع دوربین های الکترونیکی و چشمی بر روی درب های ضد سرقت فلزی و امکان وصل کردن آن به اینترنت
 • درب های ضد سرقت‌ رویه‌ فلز کامل ضد حریق‌ و آتش سوزی است
 • درب های ضد سرقت‌ عایق صوتی می باشند.
 • با دقت به بهره برداری از روکش چوب‌ در درب های ضد سرقت ، زیبایی کارآمدی به طراحی‌ دکوراسیون داخلی‌ خانه شما می دهد
 • درب ضد سرقت دارای قابلیت ساخت در انواع تک لنگه و یک و نیم لنگه و دو لنگه و بیشتر را خواهد داشت
 • جنس رویه این درب لوکس‌ ضد سرقت‌ از روکش چوب‌ راش ، pvc ، لامینوکس است
 • پروفیل و فلز بهره برداری شده‌ در درب های ضد سرقت‌ خان با استفاده از بهترین متریال ها از کارخانجات معتبر ایرانی بوده است 
درب ضد سرقت یکرو فلز مدل 4 مدل دلفینی کد 41304
درب ضد سرقت یکرو فلز مدل ۴ مدل دلفینی کد ۴۱۳۰۴

تفاوت‌ میان درب‌های چوبی و فلزی در چیست؟

همانطور که از نام‌ درب های ضد سرقت فلزی مشخص است، از این درب ها از ساختاری فلزی بکار گیری شده است. بهتر است بدانید که شما برای تعیین رنگ مناسب‌ برای این درب ها لازم‌ خواهد بود تا افزون بر ظاهر زیبا به برخی نکات مانند عدم فرسایش فلز یا هوازدگی آن ها نیز‌ توجه داشته باشید.

همواره بهتر است‌ از رنگ هایی بهره برداری گردد که هارمونی مناسبی بین رنگ فلز و رنگ درب ضد سرقت برقرار‌ نمایند. گفتنی است امروزه برای رنگ آمیزی این درب ها بیشتر‌ از‌ رنگ های پودری الکترواستاتیکی استعمال می گردد. مطلب دیگری که در خصوص درب های فلزی بایستی بدانیم این است که در این درب‌ها، در حالت وجود داشتن روکوب چوبی ، رنگ فلز هم از پشت‌ درب دیده خواهد شد. بنابراین حتما دقت داشته باشید که در زمان‌ تعیین رنگ مورد علاقه خود به رنگ فلز و هم چهارچوب درب نیز دقت نمائید.

درب ضد سرقت یکرو فلز مدل 10مدل منبت گلدار دو قاب کد 41310

مواردی که بر قیمت درب های ضد سرقت فلزی اثرگذاری دارند:

جنس مواد‌ بکارگیری شده‌ و مقدار کاری‌ که روی درب اعمال شده‌ در قیمت آن تاثیر گذار هستند. به‌ طور مثال مدل‌هایی‌ از درب های ضد سرقت‌ که دارای طرح‌های‌ برجسته‌ (CNC) هستند در مقابل به مدل‌های‌ ساده‌ ، قیمت بیشتری خواهند داشت.

جنس روکش چوبی هم می تواند در قیمت‌ درب ضد سرفت فلزی اثر بخشی داشته باشد. به عنوان نمونه درب های ضد سرقتی که روکش آن ها از جنس چوب‌ راش می باشد، در مقابل به نمونه هایی که روکش آن ها از جنس چوب‌ گردو‌ است‌ قیمت‌ کمتری دارند. بعضی از این درب ها یراق‌ آلاتی از جنس استیل یا برنج‌ را دارند، که این مورد‌ نیز بر قیمت تاثیر‌ گذار‌ می باشد. درب های ضد سرقت فلزی یکی از انواع‌ درب ضد سرقت‌ ضد آب نیز می‌باشد‌ .

لوگو درب خان

ابعاد و ضخامت درب های ضد سرقت فلزی:

 • ابعاد پشت تا پشت چهار چوب ۱۰۵*۲۰۵ سانتیمتر می باشد

 • ضخامت درب ۷ سانتیمتر می باشد

 • ضخامت چهار چوب ۱۲ سانتیمتر می باشد

 • دارای ۸ عدد کلید کامپیوتری

درب خان

مزایا و معایب‌ درب ضد سرقت‌ فلزی

مدرن 606 - پروانه (1)

گوناگونی طرح‌

همانطور که می دانید، یکی از عوامل موثر‌ در زیباتر شدن نمای منزل ، وجود مدل های جدید و شیک بر روی درب ضد سرقت‌ خواهد بود. درب های ضد سرقت چوبی دارای مدل های گوناگون و فراوانی می باشند. در اصل هر طرحی که مدنظرتون باشد توانایی اعمال بر روی درب را دارد. ولی درب های فلزی دارای تنوع‌ محدودتری می باشند.

درب ضد سرقت مدل نردبانی ونگه کد محصول 45224

امنیت‌ و آرامش

فرض نمایید شما در سفر‌ می باشید و درب خانه‌ شما یک درب ضد سرقت چوبی می باشد‌. دزدان در ابتدا برای نفوذ به منزل سعی به استفاده‌ از راه های کم سر و صدا ، مثل گشودن قفل با استفاده از کارت‌ بانکی‌ یا بیرون‌ آوردن روزت (محافظ قفل) میکنند. در این موقع به دلیل‌ چوبی بودن‌ نمای بیرونی درب، سعی‌ در تخریب روکش چوبی می کنند.

حتی اگر دزد نتواند به منزل شما ورود پیدا‌ کند همین امر، شما را با هزینه‌ تعمیر روکش درب روبرو‌ می سازد. بنابراین یکی از مزایای فلزی گشتن سمت‌ بیرونی درب این خواهد بود که سارق را تحریک‌ به خراب کردن روکش خارجی درب نمی کند.

درب ضد سرقت مدل تک قاب ونوس افراگردویی تیره 45282

انواع کاربرد درب های ضد سرقت فلزی

 1. درب فلزی ساده در حیاط
 2. درب فلزی طرح دار حیاط
 3. پارکینگ
 4. مدل فلزی نفر رو
 5. ورودی ساختمان
 6. درب فلزی ساختمان
 7. مدل فلزی ریلی
 8. باغ
 9. درب ضد سرقت فلزی
 10. آسانسور
درب نیمه لوکس - تک قاب ونوس (1)
درب نیمه لوکس – تک قاب ونوس (۱)
درب ضد سرقت نیمه لوکس - تک قاب ونوس (2)
درب ضد سرقت نیمه لوکس – تک قاب ونوس (۲)

درب ضد سرقت‌ فلزی ایرانی

به طور عام درب های ضد سرقت فلزی ایرانی به مقدار محدودی تولید می شوند. درب های ضد سرقت فلزی که در بازار‌ ایران عرضه‌ می شوند بیشتر به درب ضد سرقت چینی شناخته شده میباشند . این درب ها معمولاً از فولاد‌ ساخته‌ شدند. این فولاد یا از استنلس استیل است‌ مثل درب استیل ، و یا فولاد‌ معمولی‌ که با یک لایه محافظ در مقابل زنگ زدگی حفاظت شده‌ است. این درب ها همانطور که گفتیم بیشتر به درب ضد سرقت‌ چینی‌ زبانزد هستند‌ و استقامت بالایی‌ ندارند.

این در حالی‌ است که خوشبختانه از بهترین‌ و باکیفیت ترین در‌ب های‌ ضد سرقت فلزی، می توان‌ در‌ب های‌ ضد سرقت ایرانی را نام برد. این درب ها از تلفیق رویه فلزی و درب ضد سرقت‌ رویه‌ چوب‌ تولید می گردند. به این صورت که به‌ازای رویه چوب‌، رویه‌ فلزی روی آن سوار‌ خواهد شد و با اندکی بیشتر‌ نمودن قطر لایه‌ محافظ‌ (لایه محافظ در مقابل زنگ زدگی) می توانید به تمام‌ اهداف و انتظاراتی که از یک درب ضد سرقت فلزی داریم برسید. لازم به یاد آوری است که تنها بخش غیر فلزی در درب ضد سرقت رویه‌ چوب‌ سطح آن می باشد.

درب ضد سرقت مدل ۶۰۵ مدل ترمو شیشه طرحدار کد ۸۱۶۰۵
درب ضد سرقت مدل ۶۰۵ مدل ترمو شیشه طرحدار کد ۸۱۶۰۵
درب ضد سرقت مدل ۶۰۲ مدل ترمو شیشه کد ۸۱۶۰۲
درب ضد سرقت مدل ۶۰۲ مدل ترمو شیشه کد ۸۱۶۰۲

ساختار درب های ضد سرقت فلزی

اجزای تشکیل دهنده این محصول شامل موارد زیر است:

 • چهار چوب
 • رویه فلزی
 • عایق صوتی حرارتی
 • روکش پی وی سی
 • قفل ضد سرقت میله ای
 • قفل آپارتمانی
 • پین امنیتی فولادی

سوالات متداول

چرا از درب ضد سرقت استفاده کنیم؟

درب های ضد سرقت‌ نقش‌ بسیار پر اهمیت در امنیت و آرامش اعضای خانه دارند. بهره برداری از طراحی های شیک و جدید بر روی این مدل درب‌ هم می تواند نقش به سزایی را در شیک تر ساختن منزل شما نیز داشته باشند.

روکش درب های ضد سرقت چیست؟

این درب ها از روکش های متفاوتی برخوردار هستند‌ و به اضافه ظاهر زیبا و ویژه ای دارند. از آن جا که زیاد ترین تنوع درهای ضد سرقت‌ در درب هایی است که از ام دی اف ساخته شده‌ اند و روکش چوبی دارند.

از درب ضد سرقت فلزی در کدام محل ها استفاده می شود؟

این نوع درب های ضد سرقت‌ فلزی ( رویه‌ فلز) ، از مدل درب هایی است که تقاضای زیادی‌ در شمال و جنوب ایران و به عنوان مدل درب ضد سرقت ویلایی دارا است.

تفاوت‌ میان درب‌های چوبی و فلزی در چیست؟

همانطور که از نام‌ درب های ضد سرقت فلزی مشخص است، از این درب ها از ساختاری فلزی بکار گیری شده است. شما برای تعیین رنگ مناسب‌ برای این درب ها لازم‌ خواهد بود تا افزون بر ظاهر زیبا به برخی نکات مانند عدم فرسایش فلز یا هوازدگی آن ها نیز‌ توجه داشته باشید.

کدام موارد بر روی قیمت درب های ضد سرقت فلزی اثر گذارند؟

جنس روکش چوبی هم می تواند در قیمت‌ درب ضد سرفت فلزی اثر بخشی داشته باشد. جنس مواد‌ بکارگیری شده‌ و مقدار کاری‌ که روی درب اعمال شده‌ در قیمت آن تاثیر گذار هستند. بعضی از این درب ها یراق‌ آلاتی از جنس استیل یا برنج‌ را دارند، که این مورد‌ نیز بر قیمت تاثیر‌ گذار‌ می باشد.

معایب درب ضد سرقت فلزی چیست؟

درب های ضد سرقت چوبی دارای مدل های گوناگون و فراوانی می باشند. در اصل هر طرحی که مدنظرتون باشد توانایی اعمال بر روی درب را دارد. ولی درب های فلزی دارای تنوع‌ محدودتری می باشند.

فواید درب های ضد سرقت فلزی چیست؟

در موقع دزدی به دلیل‌ چوبی بودن‌ نمای بیرونی درب، سعی‌ در تخریب روکش چوبی می کنند. اما فلزی گشتن سمت‌ بیرونی درب این خواهد بود که سارق را تحریک‌ به خراب کردن روکش خارجی درب نمی کند.

با کیفیت ترین درب ضد سرقت فلزی برای کجا است؟

خوشبختانه از بهترین‌ و باکیفیت ترین در‌ب های‌ ضد سرقت فلزی، می توان‌ در‌ب های‌ ضد سرقت ایرانی را نام برد. این درب ها از تلفیق رویه فلزی و درب ضد سرقت‌ رویه‌ چوب‌ تولید می گردند.

2 دیدگاه برای “درب های ضد سرقت فلزی چه ویژگی هایی دارد؟

 1. اشتراک‌ها: تفاوت درب ضد سرقت چوبی و فلزی | آشنایی با بهترین برند درب ضد سرقت

 2. اشتراک‌ها: انواع جنس درب ضد سرقت | بررسی و آشنایی با انواع جنس درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *